שירותי נוטריון

שירותי נוטריון

סמכויותיו של נוטריון הן לתרגם מסמכים, לאשר תצהירים, לאמת חתימות וזהויות של בני אדם, הסכמים, צוואות ועוד. נוטריון הוא עורך דין בעל ותק, ניסיון וידע מקצועי, אשר הוסמך וקיבל רשיון ממשרד המשפטים כדי שיוכל לשמש כנוטריון.
חתימה של נוטריון על מסמך, מהווה אישור בדבר מקוריות המסמך וזהות החתומים עליו. כמו כן, מסמכים החתומים בידי נוטריון, קבילים בבית המשפט ויכולים לשמש כראיה מהימנה.

למסמך נוטריוני יש סטנדרטים בינלאומיים אחידים כדי שיוכל לשמש גם במדינות אחרות. כך למשל, צריכה להופיע בו חותמת לחץ העשויה ממתכת ומסוגננת בצורה מסוימת המוטבעת על גבי המסמך ובנוסף, הנוטריון חותם ידנית על פי דוגמת חתימה שנמסרה למשרד המשפטים בעת מינוי הנוטריון לתפקיד. כל אלה נועדו, בין היתר, כדי למנוע זיופים של מסמכים, בייחוד כשמדובר במסמכים שמיוצגים ברחבי העולם כולו.

לנוטריון יש מגוון של פעולות משפטיות שהוא מוסמך לבצע, העיקריות הן:

אימות חתימה: במקרים בהם יש צורך בזיהוי ודאי של החותמים על הסכמים, ייפויי כוח, אפוטרופסות וקבלת שירותים מסוימים כמו פעולות במקרקעין.

תרגום נוטריוני: זהו תרגום שנוטריון אישר שהוא נאמן למקור, בדרך כלל עבור מסמכים הנדרשים במדינות זרות. במקרה הזה, הנוטריון חייב לדעת את שפת המקור שבו נכתב המסמך והשפה שאליה תורגם המסמך.

צוואה נוטריונית: זו צוואה שהמצווה כתב או הכתיב לנוטריון שאישר את נכונותה. צוואה כזו היא חזקה יותר מבחינה משפטית מצוואה רגילה וקשה לערער עליה במקרה שיש מתנגדים לביצוע שלה.

אישור הסכם ממון: הסכם הממון מסדיר את נושא הממון והרכוש וחלוקתם בין בני זוג במקרה של פרידה עתידית. נוטריון יכול לאשר הסכם ממון כזה בין בני זוג לפני הנישואים בעוד שאחריהם, רק בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני יכולים לעשות זאת.

אנו עומדים לרשותכם למתן מענה מקצועי ואמין!