הליכי גישור וגישור משפטי

הליכי גישור וגישור משפטי

גישור הוא הליך ליישוב סכסוכים אשר מתבצע בהסכמה של הצדדים בסכסוך ובהובלת מגשר מוסמך עד לסוף התהליך. הגישור נעשה על ידי הידברות, הקשבה וכבוד הדדי המאפשרים חשיפה והבנה של העמדות והאינטרסים של כל צד.

ישנם סוגים שונים של גישור: גישור עסקי, גישור בירושה, גישור במקומות עבודה וארגונים, גישור צרכני וגם גישור משפחתי וזוגי, שהוא הגישור המבוקש ביותר.

בדומה לסוגי הגישור הקיימים,  גם בגישור משפחתי וזוגי המגשר הוא זה שמוביל את התהליך. המגשר ניטרלי ולא בעד צד זה או אחר, אלא מסייע לצדדים להציג את עמדותיהם ולהקשיב לצד השני ועל ידי כך להגיע לפתרון משותף ולהסכם חתום ביניהם. את ההסכם ניתן להעביר לבית המשפט על מנת לתת לו תוקף של פסק דין, גם אם לא היה הליך משפטי בבית המשפט עצמו.

לתהליך גישור משפחתי וזוגי יש יתרונות על פני בית משפט, כגון:

מהירות: הליך גישור כולל מספר מפגשים הנפרשים על פני כמה שעות במקום הליך משפטי שיכול לקחת זמן ממושך מדיון לדיון.

עלות: הליך הגישור זול יותר מהליך משפטי בבתי משפט.

זמינות: בשל עומס בבתי המשפט וקביעת תאריכים ארוכים לכל דיון, היתרון של הליך גישור הוא הזמינות המיידית בה ניתן להגיע למגשר ולהתחיל בגישור.

חיסיון: כל התכנים של הליך הגישור נשארים חסויים, אינם מתפרסמים ולא משמשים כראיה בבית משפט. 

הסכמה הדדית: בהליך גישור, אין שופט או פוסק אחד שיכול להחליט נגד אחד הצדדים או לחייב משהו שלא רוצים. שני הצדדים מגיעים לגישור מתוך הסכמה ורצון לסיים את המחלוקת ביניהם כדי להפיק את המיטב עבור כולם באווירה נעימה ורגועה יותר.  

בגישור משפחתי שבו הצדדים מעוניינים בהליך היפרדות, ניתן להגיע להסכם מלא על גירושים, על חלוקת הרכוש והממון, הסדרי ראיה עבור הילדים, מזונות וכל שאר הפרטים ששני הצדדים מסכמים ביניהם.

 משרדנו מוסמך לעסוק בגישור ונשמח לסייע לכם בהליך מקצועי ויעיל.