ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית עוסקת בתחום המשפט האזרחי, כלומר היחסים בין בני האדם בחברה, כמו: דיני חוזים, קניין, נזיקין, תביעות ייצוגיות, לשון הרע, דיני עבודה ודיני משפחה. ליטיגציה היא התדיינות משפטית הנערכת על ידי עורך דין מנוסה ומיומן שיש לו יכולת ניסוח גבוהה ותפקידו הוא להופיע בבית משפט ולייצג את לקוחותיו בעזרת טיעונים ואסטרטגיה ברורה כדי לשכנע את בית המשפט שהעובדות שהוא מייצג הן הנכונות ביותר וכך לנצח במשפט.

הליטיגטור, שהוא עורך הדין המתדיין בתיק ומופיע בבית משפט, צריך לשלוט בחומר הנידון באופן מקיף וזאת לאחר שעשה עבודת הכנה מדוקדקת, הכין תשתית משפטית רחבה ומבוססת, מכיר פסיקות והלכות משפטיות הקשורות לנושא, יכול להתמודד עם הטענות של הצד הנגדי בהליך המשפטי ואף לגבור עליהן בעזרת תחכום וידע שנאסף בתיק המדובר.

מעבר להתנסחות בעל פה, הליטיגטור צריך לדעת גם לנתח ולסכם את הטענות, העדויות וההתרשמות המשפטית שלו בכתב לאורך כל התהליך מתחילתו ועד סופו. הסיכומים הללו צריכים להיות רהוטים ומשכנעים והליטיגטור חייב להיות בקיא בכל הפרטים, גם כאלה שנוספו בבית המשפט או השתנו כתוצאה מעדויות, ראיות חדשות וטיעונים נגדיים שאיתם היה עליו להתמודד.

הליטיגטור מתחיל בהכנות מקדימות הכוללות איסוף של עדויות וראיות, בירור כל פרטי המקרה הנידון כולל תשאול הלקוח, הבנה של צרכיו בנושא והכנתו לעדות משפטית. לאחר מכן, נדרשת הכנה של כתבי תביעה או הגנה, תצהירים, דיונים טרום משפטיים וגם ניסיון להגיע לפשרה או גישור עם הצד הנגדי.
אם ההליכים הטרום משפטיים הללו לא הצליחו, הליטיגטור ימשיך בתהליך ויופיע בפני בית המשפט כשכל החומרים שאסף, למד וחקר נמצאים ברשותו ומעתה הוא ישתמש בהם כדי לטעון את טענותיו, לחקור עדים, לדעת כיצד להשתמש בעדותם לטובתו, לזהות נקודות חולשה של הצד השני ולמנף גם אותן לחיזוק עמדותיו למען הצלחתו בתיק.

נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם באופן המקצועי והמדויק ביותר.